رویه‌های بازگرداندن کالا


سیاست های مجموعه نارسیس رایانه مبنی بر آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان با توجه به استانداردهای جهانی همواره از الویت‏‌های نارسیس رایانه بوده بوده است و تیم نارسیس رایانه در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب استاندارد و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این موارد و ساست های ارتباط با مشتری، ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

طبق قانون رضایت مندی مشتریان در تجارت الکترونیک سفارش های اینترنتی 7روز کاری مهلت بازپس فرستادن و تغییر محصول را با شرایط ویژه دارند.

 

 

شرایط بازگرداندن کالا

 

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت ویژه چه شرایطی دارد؟

 

 اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

   - تا 10روز کاری پس از دریافت محصول از نارسیس رایانه ، در صورت رویت اشکال فنی سریعا واحد پشتیبانی نارسیس رایانه را مطلع و محصول خریداری شده را سریعا به نارسیس رایانه ارسال نمایید. .

- استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به نارسیس رایانه به همراه فاکتور خرید ، بازگردانده شود.. .

- این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود و موارد اضافی را شامل نمی شود..

 

- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

حداکثر تا 24 ساعت پس از تحویل کالا ، در صورتی که کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی مثل رنگ با اطلاعات درج شده در وبسایت مغایرت داشته باشد،باید به واحد خدمات پس از فروش نارسیس رایانه اطلاع داده شود و سپس مراحل ارسال کالا رو انجام دهید.

- اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد،در غیر این صورت مشمول گارانتی تعویض نمی شود..

- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد و محصولاتی که دارای پلمپ هستند با توجه به باز کردن پلمپ بصورت اصولی مورد انتظار است..

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به نارسیس رایانه بازگردانده شود.  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن و همچنین تغییراتی در جعبه و یا بسته محصول ارسالی، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد..

.

 

- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

پس از ثبت سفارش، هنگام تصمیم گیری جهت انصراف ، سریعا با نارسیس رایانه تماس گرفته و در صورتی که سفارش هنوز ارسال نشده باشد،روند کنسل کردن سفارش انجام می شود.اما اگر پس از ارسال و یا بعد از تحویل ، مشتری تصمیم به کنسل کردن سفارش داشته باشد تا 7 روز کاری فرصت برگشت محصول را دارد.

- در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتیامکان پذیر است که هیچ گونه تغییراتی در بسته بندی کالا انجام نشده باشد.

    

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 

 

کالا را چطور به نارسیس رایانه ارسال کنید؟

 

- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش نارسیس رایانه تماس بگیرید.

- از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش نارسیس رایانه جداً، خودداری کنید.

- برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.

- فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

 هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 

- اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش محراب استور برسد، هزینه‌های ارسال به عهده نارسیس رایانه است.

- برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا  به دفتر نارسیس رایانه ارسال شود..

- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط تیم نارسیس رایانه ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود